پایانه ها و تجهیزات مربوطه

 سلام

پایانه باربری اصفهان :

استان اصفهان بنا به موقعیت جغرافیایی و نقش آن در تولید ملی بواسطه تولیدات متنوع صنتی ، کشاورزی و معدنی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است که با توجه به حجم وسیع فعالیت بخش حمل و نقل جاده ای در زمینه ارائه خدمات به تولیدات این استان ضرورت و بهره برداری از این پایانه را مشخص می نماید.

این پایانه با مساحت کلی 14 هکتار دارای 16300 متر زیر بنا و 600 پارکینگ در سال 68 مورد بهره برداری قرار گرفت.

پایانه باربری بندر امام خمینی(ره) :

بندر امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور در سالهای گذشته که با توجه به وجود تسهیلات متعدد از جمله راه آهن جنوب - شمال ،‌جاده های نسبتا مناسب که انتقال سریع کالا را باعث می شود اهمیت ویژه ای را در بین بنادر برای خود ایجاد نموده است. این بندر طی سال های جنگ به دلیل استقرار یکی از بزرگترین مجتمع های پتروشیمی خاورمیانه در نزدیکی آن بارها مورد حمله هوایی قرار گرفت . بنا به دلایل ذکر شده یکی از اصلی ترین مبادی ورودی و خروجی مخصوصا در زمینه تخلیه و بازگیری کالاهای استراتژیک می باشد . مساحت کلی این پایانه 26 هکتار که 10545 مترمربع زیربنا و 925 پارکینگ در سال 64 مورد بهره برداری قرار گرفت .

پایانه باربری مشهد :

با توجه به اینکه شهر مشهد از نظر جمعیت از شهرهای پر جمعیت کشور محسوب می شود که به سبب وجود امکان مقدس تردد مسافر و بار در این استان نسبت به استان های همجوار بسیار بیشتر است لذا لزوم تفکیک پایانه سواری از باری به وفور مشاهده می شود بر این اساس اداره کل راه و ترابری در سال 71 زمینی به مساحت 51 هکتار در سه کیلومتری جنوب غربی مشهد از آستان قدس رضوی برای این منظور خریدار نمود. این پایانه دارای 38000 مترمربع ابنیه و 700 پارکینگ می باشد.

پایانه باربری بندر عباس :

بی تردید بندر عباس یکی از مهمترین بنادر کشور است که بیشترین حجم واردات و صادرات از طریق آن صورت می گیرد که طبق آمار موجود از لحاظ میزان کالای صادر شده مقام اول و از نظر کالای وارد شده بعد از بندر امام خمینی (ره) مقام دوم را به نام خود کرده است . این پایانه در سال 62 در محوطه ای به مساحت 2/42 هکتار با 35000 مترمربع زیر بنا و 900 پارکینگ شروع به ساخت شد .

 

 

پایانه باربری بندر انزلی :

بندر انزلی به عنوان یکی از بنادر فعال شمال کشور می باشد که از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتیژیکی ویژه ای برخوردار است این بندر مهمترین مرز آبی  بین ایران و سایر کشورهای منطقه می باشد. این پایانه در 5 کیلومتری شهر انزلی به مساحت 5 هکتار و 250 پارکینگ احداث شده است .

پایانه باربری تبریز :

با توجه قرار گرفتن تبریز در مسیر ترانزیت ترکیه و کشورهای استقلال یافته شمال ایران و همچنین به واسطه واردات کالاهای مختلف از مرزهای این استان ، اداره کل راه و ترابری را بر آن داشت تا این پایانه را به مساحت 62 هکتار از سازمان اوقاف و امور خیریه در سال 68 خریداری نماید . این پایانه دارای 41000 مترمربع ابنیه و 950 پارکینگ می باشد.

پایانه باربری تهران :

شهر بزرگ تهران با توجه به قرار گرفتن در چهار راه شرق ، غرب ، شمال و جنوب و از طرفی تمرکز جمعیت و فعالیت های اقتصادی - اجتماعی ، در مجموع درصد بالایی از فعالیت های صنعتی را نسبت به سایر نقاط کشور دارا می باشد لذا پایانه ای به مساحت 70 هکتار در کیلومتر 18 جاده ساوه قرار دارد . ( پایانه اکبر آباد ). بزودی لینک مورد نظر گذاشته میشود. با تشکر

/ 1 نظر / 17 بازدید
احسان

مطالب عالی بود .مشخصات بقیه پایانه ها رو از کجا میشود در آورد؟