محتوی بارنامه

اقدامات در مرحله بارگیرى کالا

۱. فراهم نمودن وسایل و نیروى انسانى مناسب جهت عملیات بارگیرى که در بنادر مختلف با توجه به مقررات آنها متفاوت است.

۲. بارشمارى کالا در زمان بارگیرى Tallying: این اقدام اساسى‌ترین رکن تحویل و تحول کالا را با متصدى حمل و نقل تشکیل مى‌دهد. زیرا علاوه بر آن که تبادل اوراق بارشماری، رسید مقدماتى تحویل و تحول کالا مى‌باشد، بارشمارى و بارنویسى موجب مى‌گردد چنان‌چه عیوب ظاهرى در بسته‌بندى و وضعیت کالا وجود داشته باشد یا در تعداد آن مغایرتى باشد مشخص گردد. در اسناد بعدى (بارنامه، رسید فرمانده) قید شود.

۳. بارچینى کالا در محل مناسب تعیین شده در کشتى که آن هم با توجه به شرایط قرارداد حمل به عهده طرفى است که توافق شده است.

 

اقدامات قبل از بارگیرى کالا

۱. توافق جهت حمل کالا بین صاحب کالا و متصدى حمل و نقل (قراردادحمل)

۲. دستور حمل کتبى فرستنده کالا Shipping Order.

این دستور باید حاوى کلیه اطلاعات مربوط به بار، مقصد، گیرنده و فرستنده باشد.

۳. اسناد و مدارک و گواهى‌نامه‌هاى لازم طبق عرف محلى مبنى بر مجاز بودن حمل کالا (از قبیل جواز گمرک و غیره که باید توسط فرستنده کالا ارائه شود).

۴. تحویل کالا به متصدى حمل و نقل با توجه به شرایط حمل مى‌تواند توافق بین خریدار و فروشنده باشد که عمدتاً عبارتند از:

۴.۱. Full Liner Terms حمل کالا و عملیات تخلیه و بارگیرى به عهده متصدى حمل مى‌باشد. در این حالت صاحب کالا، آن را در محل رسید انبار یا رسید فرمانده دریافت مى‌کند.

۴.۲. Free in - Liner out عملیات بارگیرى به عهده صاحب کالا و تخلیه آن به عهده حمل‌کننده است. در این حالت، صاحب کالا با تحویل آن برروى کشتى رسید فرمانده دریافت مى‌کند.

۴.۳. Liner in - Free out عملیات بارگیرى به عهده متصدى حمل و تخلیه آن به عهده صاحب کالا است. در این حالت با تحویل کالا در محل مورد توافق رسید لازم به صاحب کالا داده مى‌شود.

۴.۴. Free in - Free out عملیات تخلیه و بارگیرى در بنادر مبداء و مقصد به عهده صاحب کالا مى‌باشد.

۴.۵. Stowage بارچینى و باربندى کالا در کشتی.

/ 3 نظر / 5 بازدید
فروشگاه تخصصی تبلت و لوازم جانبی

سلام دوست عزیز اولین فروشگاه تخصصی تبلت و لوازم جانبی راه اندازی شد. اگر تمایل به تبادل لینک و مشارکت در فروش دارید می توانید آدرس سایت را با عنوان "فروشگاه تخصصی تبلت و لوازم جانبی" لینک کنید و از طریق ایمیل های زیر با ما درتماس باشید. info@barsashop.com barsashop@yahoo.com http://microvb.persianblog.ir موفق باشید.منتظر شما هستیم

peyman

کارات حرف نداره

FreeSmile.IR - اسمایلستان ایرانی - سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما

FreeSmile.IR به معنی کلامی شکلک رایگان - مجموعه ای بیش از 4500 شکلک متحرک و زیبا - --- نحوه استفاده : برای استفاده از شکلک ها در وبلاگ بر روی شکلک مورد نظر کلیک کرده و کد مورد نیاز را در ویرایشگر ارسال پست وبلاگتان قرار دهید --- امیدواریم این ابزار که با زحمت بسیار برای شما تهیه شده است مورد استفاده اتان قرار گیرد در صورت تمایل لینک سایت را در لیست دوستان خود قرار دهید با آرزوی موفقیت و شادکامی