مشخصات و اطلاعات فنی ال-90 1.6 mpi

خلاصه ای از آزمایش لوگان به دست کارشناسان مجله "اوتو موتور اند اسپورت" آلمان:
مدل پایه لوگان با موتور 75 اسب 7200 یورو یا به عبارتی 7.920.000 تومان. (قیمت نسبتا مناسبی برای ایرانی جماعت! ولی...) ولی! این مدل فاقد سیستم تهویه مطبوع! رادیو! قفل مرکزی! رینگهای آلومینیومی بود!
البته مدل جدیدتر لوگان هست که به موتور 87 اسبی مجهز است. و البته به قیمت واقعا گزاف 10800 یورو که میشه 11.880.000 تومان! که تجهیزات فوق را به صورت استاندارد دارد(موش تورا تناول!)
عیب بزرگ لوگان لاستیکهای نامرغوب آن است که بایستی فورا عوض شود. در مورد ترمز گیری لوگان بهتر از فولکس fox است ولی به فورد نمیرسد.
کیفیت مدلهای جدید نسبت به قدیم هیچ تغییری نداشته اما بدنه زاویه دار آن وسیع به تظر میرسد. که یکی از مزیتهای این خودروست. که دارای صندوق عقب بزرگ 510 لیتریست.( مشابه خودروهای تولید ایرانخودرو) البته اجسام طویل جایی در این صندوق ندارند. زیرا با کمال تعجب پشتی صندلی های عقب تا نمیشوند.
صندلی ها جالب طراحی نشدند. پشتسری صندلی ها برای افراد بزرگسال طراحی نشده است. حاشیه های نگهدارنده ندارند.
در آزمایش برخورد با موانع طبق استاندارد ncap اروپا سه ستاره(تقریبا منفی) کسب کرده است در این خودرو از ایربگ کناری خبری نیست!
در آزمایش ترمزها نتایج جالب نیست. با استفاده از حداکثر توان عملکرد ترمزها نتیجه مثبتی عاید نشد. زیر خط ترمز 136 متری!!! در این مرحله زیاد است و لوگان در این حالت با انحراف فرمان به جهت مخالف دچار لغزش شده و از تعادل خارج میشود(تصویر بالا!!!!!! شوخی کردم!)
به عبارت دیگر با چرخش سریع و ناگهانی فرمان به مقدار زیاد فرمان خودرو میلغزد و از تعادل خارج میشود.
مقاومت فرمان در مقابل بادهای جانبی مقاومت کمی از خود نشان میدهد و تا حدی به حرکت مارپیچی دچار میشود که راننده را به یاد گذشته های دور صنعت خودروسازی می اندازد. البته در این راه صدای موتور هم نقش مهمی دارد!
به غیر از مطالب گفته شده نکات منفی دیگری در این ماشین موجود نیست!!!
راننده از موتور کم لرزش 1.4 لیتری احساس رضایتبخشی دارد. مصرف 8 لیتر در یکصد کیلومتر کمی پر عطش است(صد رحمت به پراید و 206 خودمون!)
در کل این نتیجه حاصل آمد که لوگان فوق العاده نیست. ولی در مقابل قیمت خود فضای خوبی در اختیار سرنشینانش قرار خواهد داد. البته در بازار دسته دومهای اروپا با همین قیمت میتوان ماشینهای صندوقدار جمع و جور و با تجهیزات کاملی رو خریداری کرد(با حداکثر عمر دو سال!) که در این مورد لوگان حرفی برای گفتن ندارد.
نکات مثبت: فضای داخلی/صندوق بار جادار/صندلی راحت/موتور نرم و بدون لرزش
نکات منفی: تجهیزات ایمنی ضعیف/فقدان esp/عکس العمل کند فرمان/خط ترمز طولانی و...

/ 3 نظر / 75 بازدید
احسان محمدی

من ازین ماشین خیلی خوشم میاذد همه میگن خوبه محمد ازین ماشین اطلاعات بیشتر داشتی بذار ممنون میشم این استاد ذاکریم که مارو کشت[شرمنده]

عالیه خوشمان امد[نیشخند]

hamidreza

سلام مطالب خوب بود ولی امدی مصرف ال90رو با پراید مقایسه کردی از لحاظ ایمنی هم عالیه ما که داریم ترمزش ای بی اسه خط نمیاندازه ولی دیر وایمیسه