مهندسی حمل و نقل
 
قالب وبلاگ

در حال حاضر کم و بیش در حدود دویست هزار نفر زرتشتی در دنیا وجود دارند.

بیشتر زرتشتیانِ گیتی درهندوستان زندگی می ‌کنند که شمارشان در حدود سد هزار نفر می ‌باشد و به نام پارسی مشهورند.

بیشتر پارسیان در سده نهم میلادی به سبب ...


ستمگری و فشارِ مسلمانهای متعصب ، بناچار خاک میهن خود را ترک و به هندوستان کوچ کردند.

 

آیه 29 سوره 9 :

« قتال کنید با اهل کتاب، آنهایی که به الله و روز رستاخیزاعتقاد ندارند ... تا آنگاه که درحالت خواری و پستی جزیه بپردازند. »

سوره التوبة (29)

قَاتِلُواْ الَّذِینَ لاَ یؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْیوْمِ الآخِرِ وَلاَ یحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ یدِینُونَ دِینَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ حَتَّى یعْطُواْ الْجِزْیةَ عَن یدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ

 

آیه 122 سوره 9 :

« ای اهل ایمان با کافران از هر که با شما نزدیکتر است قتا ل کنید و باید کفار در شما درشتی و نیرومندی و قدرت و پایداری حس کنند. »

سوره التوبة (123)

یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِینَ یلُونَکُم مِّنَ الْکُفَّارِ وَلْیجِدُواْ فِیکُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ

 

اکنون نیز، شوربختانه اگر از ایرانیان پرسش شود که از کیش زرتشت چه می‌دانند بیشتر آنها پاسخ خواهند داد که زرتشتیان آتش پرست هستند وهمانند یهودیان و مسیحیان و دیگر کافران، ناپاک می‌باشند.

هر چند که تبعیض گذاشتن مابین اشخاص  بعلت نژاد و باورهای د ینی آنها نادرست ودور از خرد میباشد، اما در قرآن سوره التوبة (28) تنها بت پرستان (مشرکان) را ناپاک نامبرده است.

 در کشور‌های باختری هم مردم خیلی کمتر به فلسفه زرتشت آشنایی دارند و بیشتر آنها با شنید ن نام زرتشت تنها به کتاب نیچه، فیلسوف شهیر آلمانی، بنام “چنین گفت زرتشت” اشاره می ‌کنند.

بنابر آنچه گفته شده شایسته است این فلسفه ‌یی را که آئین وفرهنگ نیاکان ایرانیان را تشکیل می ‌داده و چند سد سال در ایران باستان روش زندگی و تمدن را پایه‌ گذاری می ‌کرد، امروزه تا آنجا به فراموشی گرائیده که کمتر کسی با آن آشنایی دارد.

اکنون کوشش می ‌کنیم که این فرهنگ کهنسال را بازگو کنیم تا سرشت راستین فلسفه و کیش زرتشت روشنی گرفته و از پیش‌داوری‌های نادرست، کینه ‌توزانه و بی ‌پایه نسبت به کیشی که بن ‌مایه تمدن ایرانیان باستان بوده، کاسته شود.

ادامه دارد

[ ۱۳٩۱/۱٢/۱٥ ] [ ٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ محمد امین صلاحی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اینجانب احسان محمدی دانشجوی رشته حمل و نقل و ترافیک شهری به وبلاگم خوش آمدید.
صفحات دیگر
امکانات وب
  • بازیچه
  • بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول