مهندسی حمل و نقل
 
قالب وبلاگ

دوستان سلام یه مدت نبودم شرمنده

محمد جان یه شرکت حمل و نقلی شبانه روزی اگه پیدا کردی ادرسشو بذار تو سایت واسه کار آموزی خیلی از بچه ها میپرسن یکیشم خود من

ممنووووووووووونننننننننننننننن

[ ۱۳٩٠/٧/۱٤ ] [ ٩:٤۱ ‎ب.ظ ] [ احسان محمدی ]

دو ویژگى عمده ماحتوى بارنامه عبارت است از دلالت بر رسید کالا و سند مالکیت کالا. از نظر شکلى بارنامه حاوى مشخصات کالا، بنادر بارگیرى و تخلیه و موارد دیگرى است که ایجاب مى‌نماید براى صدور بارنامه اقداماتى قبل از بارگیری، در حین بارگیرى کالا بر روى کشتى و بعد از آن صورت گیرد.

   ◊ اقدامات بعد از بارگیری

   ◊ اقدامات در مرحله بارگیری کالا

   ◊ اقدامات قبل از بارگیری کالا

  اقدامات بعد از بارگیرى

۱. پس از اتمام بارگیری، کلیه مدارک مربوط به آن از جمله اوراق بارشمارى و رسید فرمانده یا افسر اول کشتى که اصطلاحاً Mate Receipt نامیده مى‌شود مورد رسیدگى قرار مى‌گیرد.

۲. اوراق بارشمارى با دستور حمل و سایر اظهارات کتبى صاحب کالا به دقت انطباق داده مى‌شود تا در صورت وجود مغایرت مراتب در اسنادى که بعداً صادر مى‌شود (به ویژه بارنامه) قید مى‌گردد.

۳. تنظیم فهرست کل کالا یا مانیفیست Manifest که بر مبناء اوراق بارشماری، رسید افسر اول کشتى و دستور حمل کتبى تنظیم مى‌شود.

۴. تکمیل فرم بارنامه - با بررسى و تطبیق اسناد و مدارک فوق متصدى تنظیم بارنامه فرم مخصوص بارنامه را تکمیل و با قید شماره ردیف فهرست کل بار در محل شماره بارنامه نسبت به تعیین شماره بارنامه اقدام مى‌کند.

۵. پس از تکمیل بارنامه، فرمانده کشتى آن را مهر و امضاء مى‌کند و بارنامه صادر و معتبر خواهد بود.

با توجه به اینکه متصدى حمل و نقل اعم است از مؤسسه حمل و فرمانده کشتى و چون اخذ امضاء کشتى براى صاحبان کالا موجب بروز مشکلاتى مى‌گردد، شخص مسؤول در مؤسسه حمل و نقل (کشتیرانى با مؤسسه حمل و نقل) نسبت به امضاء بارنامه و ممهور نمودن آن اقدام مى‌کند....


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٠/٧/۱۱ ] [ ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ] [ محمد امین صلاحی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اینجانب احسان محمدی دانشجوی رشته حمل و نقل و ترافیک شهری به وبلاگم خوش آمدید.
صفحات دیگر
امکانات وب
  • بازیچه
  • بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول